Čteme málo knih
Čaute lidi. Toto téma mi příjde smutné. Proč? Protože když se dnes zeptáte například dvanáctiletého kluka co čte on odpoví že nic, když jsem se nedávno zeptala mého kamaráda (btw. je mu 17) kolik knih za život přečetl odpověděl se smíchem: " asi jenom Krtečka". Ale co Vám (nebo jemu) na tom příjde k smíchu?! Mě to příjde spíš k pláči. Lidi, nebo teenageři pořád sedí za počítačem nebo hrají něco na mobilu, koukají na televizi atd. místo toho aby si přečetli knihu.
Možná si říkáte: " Co je na čtení knih důležitýho?!". Já Vám přesně nemůžu říct co, protože pár z nás je ztracený případ např. moje sestřenice je jí čtrnáct a naposledy si knihu přečetla v devíti a to ještě k tomu knížku která měla 24 stran... a když nás její matka vzala do kina s titulkama po z končení filmu prohlásila: " Překonala jsem se, dvě hodiny jsem četla". Ale pozor není čtení jako čtení! Když čtete titulky koukáte se přitom na obrazovku, a to není pro naše oči zrovna to pravý ořechový. Ale to jsem trochu odbočila od tématu. Když to takhle půjde dál nebudeme (skoro) umět číst, spisovatelé nebudou knihy psát protože se knihy nebudou prodávat, a to lidi opravdu nechceme. Nebo chcete? Napište mi svůj názor a třeba kolik jste přečetli knih. A aby tu nebyli komentáře typu: " Sama jsi přečetla jenom nějakýho krtečka!!". Mýlíte se já osobně čtu až moc knih.
Velmi chytlavý článek :)
OdpovědětVymazatMáš pravdu.. čtení je důležité, myslím si že v nás zbuzuje pocit toho že existuje i jiný svět než ten náš a to mnoha lidem dává naději. I představivost je důležitá a tu máme odkud? z knih. Já se přiznám pokud mě kniha nezaujme pustím si raději nějaký film :D
Díky za názor :)
Vymazat